Ach… Co to była za kulinarna bitwa!

Ach… Co to była za kulinarna bitwa!

Akcja społeczna “Kulinarna bitwa – walczymy dla Agi” została zorganizowana w celu zbiórki pieniędzy na leczenie Agnieszki Bałazy.  Przeprowadzona została w bardzo ciekawej formie tzw. „team buildingu”. Drużyny bawiły się wykonując zadania związane z motywem przewodnim, jakim były Włochy. W tym także gotowali pod czujnym okiem Kulinarnego Ambasadora Polski Michała Bałazego, prywatnie męża Agnieszki Bałazy.

Michał to juror międzynarodowych konkursów kulinarnych. Przygotowywał potrawy podczas obchodów Diamentowego Jubileuszu panowania Jej Wysokości Królowej Elżbiety II. Gotował dla następcy tronu Bahrajnu, Szejka Nassera bin Hamada Al Khalifa, prezydentów Polski Lecha Wałęsy i Bronisława Komorowskiego. Okrzyknięty kucharzem gwiazd. Zasłynął przygotowaniem tortu z okazji narodzin córki księżnej i księcia Cambridge – Charlotty.

Do Kulinarnej bitwy – w walce o zdrowie Agi przystąpiło aż 5 drużyn, które zgodnie z przygotowanym programem (do końca utrzymywanym przed uczestnikami w sekrecie) nie wiedziało jakie zdania będą wykonywać. Dopiero, gdy drużyny otrzymały zasady według których rywalizacja miała się dziać, było pełne zaskoczenie. Niby zadania wydawały się łatwe, jednak podczas ich wykonywania już tak prosto się  ich nie realizowało.

Organizatorzy bardzo kreatywnie podeszli do Kulinarnej bitwy, dzięki czemu zwodnicy drużyn mogli wykazać się znajomością tematyki Włoch w różnych dyscyplinach. Musieli rozwiązać quiz dotyczący wiedzy o Włoszech, był test znajomości cytatów z „Ojca Chrzestnego” oraz motyw fashion czyli projektowanie stroju w stylu Włoskim i zaprezentowanie go podczas pokazu mody. Nie obyło się także bez zadania sportowego jak footbool czy Formuła 1. Znalazło się także wyzwanie związane z architekturą.

Specjalnie zaproszony skład Jury, w którym gościli przedstawiciele mediów oraz przewodniczący składu jurorskiego, Kulinarny Ambasador Polski Michał Bałazy – nie mieli łatwego zadania, aby wybrać najlepszą drużynę. Każda rywalizując i gromadząc punkty była w czymś najlepsza. Głównym zadaniem było oczywiście zadanie kulinarne, gdzie drużyny miały przygotować dwie potrawy. Zaproponowane przez Michała Bałazego dowolne danie główne, w którym bazą był własnoręcznie przez drużyny zrobiony makaron z dodatkami. Drugą potrawą był słodki deser.

Drużyny wykonując zadania – rywalizowały i bawiły się aż 4 godziny. Efektem końcowym była pełna satysfakcja organizatorów i uczestników w tym ,że poprzez tak dobrze zorganizowaną zabawę w miłej atmosferze mogli pomóc zebrać fundusze na leczenie Agnieszki.

Kwota jaką udało się zebrać podczas Kulinarnej bitwy to 5790 zł. Aby móc w pełni pomóc Agnieszce naszym celem jest 10 000 zł. Do finału brakuje nam 4210 zł –  więc nie poddajemy się i WALCZYMY DALEJ!

Płatność prosimy dokonywać na podany numer konta bankowego: 51 94301061 6000 6857 2000 0001 (Nadsański Bank Spółdzielczy)

NIE CZEKAJ – ZOSTAŃ ANIOŁEM!

No Comments

Post A Comment