Jak aktywnie pomagać?

Jak aktywnie pomagać?

Motywacja do pomagania może być różna. Krzywda drugiego człowieka, sposób na lepsze samopoczucie, podziękowanie za otrzymane wsparcie — powodów bywa mnóstwo. Jednak jak zacząć pomagać aktywnie i widzieć tego efekty? Mamy kilka przydatnych wskazówek!

Kiedy zacząć pomagać?

Najlepiej tu i teraz! Sposobów na pomaganie jest bardzo dużo. Podobnie jak ludzi, którzy czekają, aż wyciągniesz do nich pomocną dłoń. Wystarczy wcielić się w rolę bacznego obserwatora i zainteresować się życiem dookoła.

Jak aktywnie pomagać? – kilka wskazówek

  1. Wolontariat

Wolontariat to świetna opcja dla osób otwartych i kreatywnych. Mogą oni angażować się w różne akcje charytatywne i społeczne. Co najważniejsze wolontariat pozwala na łączenie przyjemnego z pożytecznym. Jeżeli pasjonujesz się muzyką, zaangażuj się w charytatywny koncert. Lubisz zwierzęta? Zaoferuj bezinteresowną pomoc w schronisku. Każdy może zostać wolontariuszem i przy okazji spełniać swoje pasje!

2. Zostań aniołem!

Nie będąc wolontariuszem, też można dawać dobro. Zwyczajne zaoferowanie pomocy, chęć ułatwienia komuś życia czyni z Ciebie anioła. Pomoc w zakupach, porządkach lub koleżance w pracy pozwoli Ci poczuć się lepiej! Możesz udostępniać wydarzenia dobroczynne w mediach społecznościowych i wspierać lokalne stowarzyszenia. Dzięki tym działaniom poznasz nowych ludzi i zdobędziesz nowe doświadczenia.

3. Pisz o pomaganiu

Pisząc o pomaganiu, motywujesz kogoś do robienia dobra! Podobnie jak my możesz założyć bloga. Zostać obywatelem dziennikarskim. Działać w social mediach na rzecz akcji charytatywnych. Słowo ma wielką moc! Pisząc o pomaganiu, zyskujesz poczucie dobrze spożytkowanego czasu. Czujesz się potrzebny innym. Przy okazji szlifujesz swój pisarski warsztat. Chyba nie może być lepiej!

4. Twórz niepowtarzalne rzeczy

Często ludzie nie wiedzą o swoich ukrytych talentach. Daj się ponieść wodzy fantazji i zostań artystą! Masz talent plastyczny? Pomóż przy tworzeniu plakatów dla organizacji i stowarzyszeń. Jesteś przebojową osobą i nie boisz się wychodzić na scenę? Zaproponuj swoją pomoc przy prowadzeniu charytatywnego eventu. Swoje umiejętności można przekuć w coś niepowtarzalnego. Dzięki nim możesz zarażać uśmiechem! Naprawiać świat, realizować swoje marzenia i pomagać.

5. Zacznij pomagać z Nami!

Wierzymy, że wspólnie możemy zdziałać cuda. Doceniamy każdą pomoc i wsparcie. Może to właśnie z Tobą stworzymy coś fajnego i odmienimy czyjeś życie? Nie czekaj! Internetowy kwestionariusz zgłoszeniowy na samym dole w zakładce WOLONTARIAT

LINK – ZGŁOŚ SIĘ DO NAS I BĄDŹ NASZYM ANIELSKIM WOLONTARIUSZEM!

 

No Comments

Post A Comment