Rodzinny piknik edukacyjny „ŻYJ CIEKAWIE I BEZPIECZNIE”

Rodzinny piknik edukacyjny „ŻYJ CIEKAWIE I BEZPIECZNIE”

AKCJA SPOŁECZNA zorganizowana przez Stowarzyszenie „Pod Skrzydłem Anioła”

Rodzinny piknik edukacyjny pod hasłem “Żyj ciekawie i bezpiecznie” to wydarzenie jest organizowane przez Stowarzyszenie “Pod Skrzydłem Anioła” w Rzeszowie. Odbędzie się ono na terenie salonu samochodowego Rex Auto (Salon Skody – Świlcza) w sobotę 18. 05.2019 r. w godz. 12:00 – 17:00.

Piknik edukacyjny dla całych rodzin to wydarzenie promujące interesujące spędzanie wolnego czasu, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa.

Na obszarze eventu będą odbywać się atrakcyjne prezentacje szkół i dzieci o różnych talentach i pasjach. Stowarzyszenia, formacje, szkoły oraz placówki organizujące zajęcia pozaszkolne podczas specjalnie przygotowanego programu przedstawią bogatą ofertę jaką proponują dla dzieci na czas wakacji, a także w roku szkolnym. Podczas takich zajęć dzieci przyjemnie spędzają czas równocześnie rozwijają swoje zainteresowania, pasje i co najważniejsze są zaopiekowane i bezpieczne. Organizacje po swoich widowiskowych prezentacjach, przy swoich stoiskach będą udzielały szczegółowych informacji na temat zajęć w placówkach i będą także prowadziły zapisy na kursy wakacyjne i zajęcia w roku szkolnym.

Istotną inicjatywą podczas pikniku będzie zwrócenie uwagi na edukację dotyczącą bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieci i młodzież będą miały możliwość uczestniczyć w różnego typu pokazach medycznych, strażackich, które w przystępny dla nich sposób nauczą jak unikać zagrożeń oraz, gdy już się dzieci na nie narażą, pokażą instrukcje jak sobie pomóc i poradzić w trudnej sytuacji.

Organizatorzy zapewniają moc atrakcji dla najmłodszych, a dla rodziców możliwość poznania bliżej placówek do których po wakacjach będzie możliwość zapisania dzieci na zajęcia pozaszkolne, gdzie w bezpieczny sposób będą mogły pod okiem specjalistów rozwijać swoje talenty.

CELE AKCJI:

– działania edukujące o bezpieczeństwie w ruchu drogowym
– prezentacja możliwości spędzania czasu wolnego przez dzieci na wakacjach i w roku szkolnym
– zbiórka funduszy na wsparcie w rozwoju dzieci zdolnych z biednych rodzin

Liczne atrakcje dla całych rodzin:

Klinika Doktora Misio
Pluszowe miasteczko ruchu drogowego
Symulator zderzeń
Symulator dachowania
Pokaz gry w Palanta – Polskie Stowarzyszenie Palantowe #palantpowraca
Pokaz Straży Pożarnej
Pokaz ratownictwa medycznego
Pokaz pojazdów nietypowych
Specjalny pokaz jazdy na rolkach – „Szkółka rolkowa Wodzu”
Występy dzieci ze szkoły wokalnej Vinci Music House
Występy dzieci ze szkoły wokalnej Voice of Dreams

Do wygrania mnóstwo atrakcyjnych nagród w tym warsztaty i lekcje w szkołach o różnych profilach.

Podczas wydarzenia Stowarzyszenie „Pod Skrzydłem Anioła” będzie prowadziło zbiórkę funduszy na stypendium dla dzieci zdolnych, z biednych rodzin.

Osoby chętne wspomóc działalność Stowarzyszenia „Pod Skrzydłem Anioła” zachęcamy do dokonywania wpłat choćby drobnych kwot na podany numer konta bankowego: 51 94301061 6000 6857 2000 0001 (Nadsański Bank Spółdzielczy)

NIE CZEKAJ – ZOSTAŃ ANIOŁEM!

No Comments

Post A Comment