SAM CHILDERS – KAZNODZIEJA Z KARABINEM

stowarzyszenie

SAM CHILDERS – KAZNODZIEJA Z KARABINEM

Stowarzyszenie Pod Skrzydłem Anioła przy współpracy z Fundacją „Anioły Wschodniej Afryki”, ma zaszczyt zaprosić na  spotkanie z Samem Childersem – niezwykłym człowiekiem, niosącym pomoc ludziom bezbronnym w obliczu wojny. Wydarzenie odbędzie się w rzeszowskim Hotelu Falcon przy współpracy z Fundacją „Anioły Wschodniej Afryki”, 22 marca 2019. 

Stowarzyszenie pod Skrzydłem Anioła zaprasza na wyjątkowe spotkanie!

Sam Childers na całym świecie jest znany jako „Kaznodzieja z karabinem”. Niesie pomoc, gdy inni pomocy odmawiają. Przez dzieci we Wschodniej Afryce nazywany jest „tatą”, bo ratuje ich życie. Dzięki Niemu osierocone dzieci mają dach nad głową, dostęp do edukacji, która dla wielu jest nieosiągalnym marzeniem.

Dla wszystkich przybyłych, którzy chcą bliżej poznać Sama Childersa, zorganizowane zostanie śniadanie biznesowe. Jaki jest jego plan?

09:00 – 09:30 – bufet kawowy, spotkanie otwarte
09:30 – 10:45 – prelekcja Sama Childersa – bieżące tłumaczenie na język polski: Michał Wielgus
10:45 – 11:00 – możliwość finansowego wsparcia Fundacji „Anioły Wschodniej Afryki”
11:00 – bufet śniadaniowy + networking

KOSZT UDZIAŁU W SPOTKANIU: 49 zł – (płatne na miejscu)

Zgłoszenie udziału należy przesłać na adres: biuro@podskrzydlemaniola.pl (w zgłoszeniu należy podać: imię, nazwisko, nr telefonu, ilość zgłaszanych osób).

 

stowarzyszenie

 

Wieczorna prelekcja filmu dla zainteresowanych losami Sama Childersa

Wieczorem, tego samego dnia o godzinie 18.00 odbędzie się projekcja filmu „Kaznodzieja z karabinem”opowiadającego o Samie. Wstęp na projekcję jest bezpłatny dla wszystkich przybyłych.

 

Stowarzyszenie

Czy chcesz poznać niezwykłego człowieka?

Sam urodził się w Dakocie w Północnej w 1962, wychował się w chrześcijańskiej rodzinie, jednak Jego życie daleko odbiegało od ideału. Oprócz poważnego problemu z alkoholem, uzależnił się od kokainy i heroiny. W 1992 roku,  Sam wziął udział w strzelaninie w barze. „Mogłem wtedy zginąć, dotarło do mnie, że żyjąc takim życiem, jestem skończony.” Ojciec przestrzegał Go, że ktoś Go kiedyś zabije. Sam odczytał to jako interwencję Boga i zerwał ze światem przestępczym. Tego samego roku, rozpoczął naukę umożliwiającą zostanie pastorem, i założył wspólnotę religijną Shekinah Fellowship Church.  W międzyczasie, Sam zaczął pracować jako przedsiębiorca budowlany w Detroit.

W 1998 r. po raz pierwszy pojechał do Afryki. Każda para rąk była potrzebna do pomocy przy kładzeniu dachów, po zniszczeniach dokonanych przez Armię Bożego Oporu (Lord’s Resistance Army). LRA to organizacja terrorystyczna powstała w 1987 r. w Ugandzie. Jest odpowiedzialna za zabójstwo kilkudziesięciu tysięcy ofiar. Childers w czasie rebelii w Sudanie i Ugandzie bronił zwykłych ludzi, najważniejsza dla Niego była pomoc bezbronnym. „To byli szaleńcy, zdaniem niektórych opętani przed diabła. Terroryzowali wioski. Atakowali mężczyzn, kobiety i dzieci. Podczas jednego z ataków nastąpił kolejny przełom w jego życiu – zobaczył rozerwane ciało dziecko przez minę. To właśnie wtedy nastąpił u Niego ostateczny przełom. Ponieważ zdecydował, że poświęci resztę życia na ratowanie życia dzieci, o których świat zdawał się zapomnieć, po pewnym czasie wrócił do Stanów, założył Fundację Angels of East Africa, czyli Anioły Wschodniej Afryki.

Organizatorem spotkania jest Stowarzyszenie Pod Skrzydłem Anioła i Fundacja „Anioły Wschodniej Afryki”.

No Comments

Post A Comment