Żyj ciekawie i bezpiecznie – rodzina, piknik, edukacja

Żyj ciekawie i bezpiecznie – rodzina, piknik, edukacja

W połowie maja mieliśmy okazję spotkać się całymi rodzinami na  zorganizowanym pikniku edukacyjnym pod hasłem „Żyj ciekawie i bezpiecznie”. W godzinach popołudniowych na terenie salonu samochodowego REX AUTO – autoryzowanego dealera marki SKODA przywitaliśmy dzieci wraz z rodzinami, gdzie wspólnie spędzając czas brali udział w rozmaitych atrakcjach, podczas których poprzez zabawę budowały świadomość o bezpieczeństwie.

Na obszarze wydarzenia miały miejsce prezentacje szkół i dzieci o różnych talentach i pasjach. Stowarzyszenia, formacje, szkoły oraz placówki organizujące zajęcia pozaszkolne podczas specjalnie przygotowanych programów pokazywały bogatą ofertę jaką proponują dla dzieci na czas wakacji, a także w roku szkolnym. Podczas takich zajęć dzieci przyjemnie spędzają czas równocześnie rozwijają swoje zainteresowania, pasje i co najważniejsze są zaopiekowane i bezpieczne. Organizacje po swoich widowiskowych prezentacjach, przy swoich stoiskach udzielały szczegółowych informacji na temat zajęć w placówkach i także prowadziły zapisy na kursy wakacyjne i zajęcia w roku szkolnym.

Istotną inicjatywą podczas pikniku było zwrócenie uwagi na edukację dotyczącą bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieci i młodzież miały możliwość uczestniczyć w różnego typu pokazach medycznych, strażackich, które w przystępny dla nich sposób uczyły jak unikać zagrożeń oraz, gdy już się dzieci na nie narażą, pokazywały instrukcje jak sobie pomóc i poradzić w trudnej sytuacji.

Była moc atrakcji dla najmłodszych, a dla rodziców możliwość poznania bliżej placówek do których po wakacjach będzie możliwość zapisania dzieci na zajęcia pozaszkolne, gdzie w bezpieczny sposób będą mogły pod okiem specjalistów rozwijać swoje talenty.

Dzięki hojności uczestników pikniku udało nam się też osiągnąć istotny cel akcji – zebraliśmy fundusze na wsparcie w rozwoju dzieci zdolnych z biednych rodzin. Będziemy teraz mogli ufundować stypendium dla podopiecznych, aby rozwijać ich pasje.

Jeżeli jesteś chętny wesprzeć nasze działania serdecznie zapraszamy do osobistego kontaktu lub wsparcia naszych działań  finansowo cegiełką na rzecz Stowarzyszenia „Pod skrzydłem Anioła” w dowolnej kwocie na nr konta: 51 94301061 6000 6857 2000 0001 (Nadsański Bank Spółdzielczy)

Każda złotówka się liczy.
Dziękujemy!

I zapraszamy do galerii zdjęć z wydarzenia!

 

 

 

No Comments

Post A Comment